شروع دوره جدید راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اطلاعات بیشتر
ورود و ثبت نام

آموزش اضافه کردن کیف پول به سایت وردپرسی

آموزش اضافه کردن کیف پول به سایت وردپرسی

اگر شما صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید، افزودن کیف پول به حساب کاربری مشتریان می‌تواند یک ایده عالی برای فروش بیشتر باشد. در واقع کیف پول به این امکان را می‌دهد تا از پرداخت‌های کند، کلاهبرداری‌ها، نرخ‌های بالای ریزش مشتری و محاسبات خسته‌کننده کارمزد تراکنش‌ها جلوگیری کنید. با اضافه کردن این قابلیت به سایت مشتریان می‌توانند حساب خود را شارژ و سپس با استفاده از آن پرداخت‌های خود را انجام دهند. خوشبختانه افزودن کیف پول به سایت وردپرس کار چندان سختی نیست و می‌توانید با استفاده از افزونه Wallet for WooCommerce این قابلیت را به سایت خود اضافه کنید. بنابراین با ما همراه باشید.

منظور از سیستم کیف پول وردپرس چیست؟

کیف پول یک ایده عالی برای بهبود فروشگاه آنلاین است. در واقع این سیستم، این امکان را می‌دهد تا یک کیف پول دیجیتال را به سایت خود اضافه کنید تا مشتریان بتوانند از طریق آن پرداخت‌های خود را انجام دهند. می‌توانید به مشتریانی که در سایت ثبت‌نام کرده‌اند این اجازه را بدهید تا تنها با چند کلیک محصولات و یا خدمات فروشگاه را خریداری کنند.

آموزش اضافه کردن کیف پول به سایت وردپرسی

یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای افزودن بخش کیف پول به پنل کاربری وردپرس، استفاده از یک افزونه وردپرس است. افزونه‌های مختلفی در این خصوص ارائه شده است که یکی از بهترین آن‌ها افزونه Wallet System for WooCommerce است. این یک افزونه کیف پول دیجیتال وردپرس است که کمک می‌کند تا یک سیستم کیف پول دیجیتال را در فروشگاه ووکامرس خود پیاده‌سازی کنید و به مشتریان امکان می‌دهد محصولات و خدمات را با پرداخت‌های دیجیتال سریع خریداری کنند. این یکی از سریع‌ترین افزونه‌های پرداخت وردپرس محسوب می‌شود.

مشتریان می‌توانند با استفاده از روش‌های پرداخت موجود در فروشگاه به کیف پول ووکامرس خود پول اضافه کنند و لیست تراکنش‌های کیف پول خود را مشاهده کنند. افزونه Wallet for WooCommerce به طور قابل توجهی سرعت پردازش سفارش و پرداخت را بهبود می‌بخشد. میانگین مدت تسویه حساب را کوتاه می‌کند زیرا مشتریان می‌توانند هر بار بدون وارد کردن جزئیات تراکنش، کالاها را در عرض چند ثانیه پرداخت کنند.

برخی از ویژگی‌های افزونه Wallet for WooCommerce

 • هم کاربران و هم ادمین‌ها می‌توانند کیف پول خود را از طریق روش‌های پرداخت موجود شارژ کنند.
 • مشاهده تراکنش‌های کیف پول
 • انتقال مبلغ کیف پول به سایر کاربران
 • دریافت اعلان‌هایی در مورد شارژ کیف پول، اعتبار کیف پول و کسر مبلغ کیف پول
 • به عنوان یک روش پرداخت کامل و جزئی کار می‌کند.
 • از کد کوتاه [wps-wallet] برای نمایش کیف پول کاربر استفاده کنید.
 • محدودسازی عملکردهای کیف پول برای کاربران
 • مشاهده موجودی کیف پول و تاریخچه تراکنش همه کاربران
 • از همه کاربران به صورت انبوه یا جداگانه وجوه اضافه دریافت یا حذف کنید.
 • مشاهده تمام سفارشات شارژ کیف پول در لیست سفارشات جداگانه در قسمت ووکامرس

نصب افزونه Wallet for WooCommerce

برای نصب افزونه وارد پیشخوان وردپرس شوید و مراحل زیر را انجام دهید.

 • در بخش افزونه ها> افزودن را کلیک کنید.
 • بر روی “بارگزاری افزونه” کلیک کنید و فایل افزونه را آپلود و بر روی دکمه نصب کلیک کنید.
بارگزاری افزونه

در پیشخوان وردپرس خود منویی جدید با عنوان کیف پول مشاهده خواهید کرد.

فعال کردن کیف پول به عنوان درگاه پرداخت

اکنون ما یک کیف پول الکترونیکی در ووکامرس داریم. اولین گام، تعیین کیف پول به عنوان یکی از روش‌های پرداخت است. برای نمایش کیف پول در صفحه checkout بر روی ووکامرس> پیکربندی> درگاه پرداخت کلیک کنید. سپس کیف پول را فعال کنید.

فعال کردن کیف پول

بعد از آن بر روی دکمه مدیریت کلیک کنید تا بتوانید عنوان نمایشی و توضیحات را تغییر دهید. دقت کنید این تنظیمات در صفحه پرداخت نمایش داده می‌شود. بنابراین سعی کنید متن مناسبی درج کنید.

 1. این عنوان برای خریدار و در هنگام انتخاب درگاه نمایش داده می‌شود.
 2. توضیحات پرداخت برای خریدار در هنگام انتخاب درگاه نمایش داده می‌شود.
 3. این توضیحات در برگه تشکر، بعد از پرداخت نمایش داده می‌شود.

در تصویر زیر بخش‌های موارد بالا را می‌بینید.

تنظیمات متن پیام

آموزش تنظیمات کیف پول

بعد از نصب افزونه woocommerce wallet منو کیف پول در پیشخوان ظاهر می‌شود که در تصویر زیر برای شما نمایش داده شده است. در ادامه می‌توانید تنظیمات مربوط به افزودن اعتبار، قفل کیف پول، تائید/رد درخواست‌های برداشت و بازگشت وجه، گزارشات و تنظیمات را برای افزودن کیف پول به ووکامرس مشاهده کنید.

منوی افزونه woocommerce wallet

کیف پول

از مهم‌ترین کاربردهای این افزونه، مشاهده موجودی فعلی کاربران، افزودن اعتبار، برداشت از موجودی کاربر و قفل کردن کیف پول برای غیر فعال کردن دسترسی کاربر است. برای این تنظیمات می‌توانید از گزینه کیف پول در پیشخوان استفاده کنید. مطابق تصویر زیر:

افزودن اعتبار، برداشت و قفل کیف پول

۱. برای افزودن اعتبار به کاربر بر روی دکمه افزودن اعتبار کلیک کنید. سپس مبلغ و پیام مورد نظر برای کاربر را وارد کنید. این پیام در بخش تراکنش‌ها برای کاربر قابل مشاهده است.

افزایش موجودی و اعتبار کیف پول

۲. با کلیک بر روی دکمه برداشت، مبلغ مورد نظر را وارد کنید سپس این مبلغ از موجودی فعلی کاربر کم خواهد شد. اگر مبلغ برداشت از موجودی کاربر بیشتر باشد، برداشت موجودی انجام نخواهد شد. تصویر زیر صفحه برداشت و قفل کردن مشابه افزودن اعتبار است.

۳. با کلیک بر روی قفل کردن، کاربر نمی‌تواند از اعتبار کیف پول خود برای پرداخت استفاده کند شما می‌توانید دلیل قفل کردن حساب کاربر را در کادر متنی وارد کنید سپس این متن به جای موجودی به کاربر نمایش داده خواهد شد.

افزودن اعتبار به کاربر

یکی از موارد مهم در آموزش افزونه کیف پول ووکامرس، افزودن اعتبار به کاربر است. اگر برای اولین بار است که می‌خواهید برای کاربر کیف پول ایجاد کنید و موجودی آن را وارد کنید مشابه زیر عمل کنید.

در پیشخوان> کیف پول سپس افزودن اعتبار به کاربر را انتخاب کنید و به ترتیب ایمیل کاربر، مبلغ شارژ کیف پول (بر اساس واحد ریال یا تومان تعیین شده در ووکامرس)

تنظیمات انتقال وجه به حساب کاربر

درخواست برداشت وجه

درخواست بازگشت و برداشت وجه باید توسط مدیر تائید شوند بنابراین مدیر می‌تواند در این بخش لیست درخواست‌ها را مشاهده و مدیریت کند.

مشاهده لیست درخواست های بازگشت وجه

در بخش تراکنشها می‌توانید لیست خرید، برداشت/ بازگشت‌های وجه و شارژ کیف پول را مشاهده کنید.

ایمپورت/ اکسپورت

برای انتقال کیف پول کاربران، لیست تراکنش‌ها و درخواست‌های برداشت به وب سایت جدید می‌توانید از این امکان استفاده کنید. برای این کار از پیشخوان> کیف پول> ایمپورت/ اکسپورت را انتخاب کنید سپس به عنوان مثال برون ریزی کیف پول را انتخاب کنید.

به شما یک فایل csv تحویل می‌دهد که می‌توانید در وب سایت مقصد آن را ایمپورت کنید و تمامی کیف پول‌های مشتریان را داشته باشید.

اکسپورت و ایمپورت داده های موجود در کیف پول

تنظیمات 

در این بخش از آموزش افزونه کیف پول ووکامرس، مهم‌ترین تنظیمات آن را بررسی می‌کنیم و از توضیح جزئیات پرهیز می‌کنیم.

سربرگ عمومی

در این بخش می‌توانید تعیین کنید که افزایش وجه، انتقال وجه به کاربر دیگر، تراکنش‌ها، نمایش موجودی و درخواست بازگشت وجه در منوی پنل کاربری در بخش فرانت اند نمایش یابد یا خیر.

تعداد ردیف نمایشی برای گزارشات، تعیین مرحله تکمیل شارژ کیف پول، و پرداخت جرئی در بخش اول تنظیمات عمومی کیف پول است. با فعال کردن پرداخت جزئی، اگر موجودی کیف پول برای خرید محصول کافی نباشد، می‌توانید بخشی از هزینه را از طریق کیف پول و مابقی از طریق درگاه بانکی تنظیم شده پرداخت شود. این یکی از ویژگی‌های کاربردی و متفاوت این افزونه است.

تنظیمات افزونه

به طور کلی در سربرگ عمومی تنظیمات می‌توانید تعیین کنید شیوه پرداخت و بازگشت وجه و… چگونه باشد. برای نمایش امکاناتی چون شارژ کیف پول، انتقال وجه کار به کاربر، مشاهده تراکنش‌های کیف پول و درخواست بازگشت وجه می‌توانید به سادگی تیک هر کدام از گزینه‌ها را بزنید.

تنظیمات افزونه

پرداخت‌های جزئی

در صورتی که موجودی کیف پول کاربر از هزینه خرید کاربر کمتر باشد، مقدار موجودی کیف پول از هزینه کل خرید کسر می‌شود و کاربر می‌تواند مابقی هزینه را پرداخت کند.

مبالغ شارژ سفارشی

به مشتری اجازه دهید به جای انتخاب یکی از مقادیر پیش فرض، مبلغ شارژ دلخواه را براساس حداقل و حداکثر میزان تعیین شده وارد کند.

برداشت‌ها

در این بخش می‌توانید تعیین کنید درخواست‌های برداشت وجه از طریق کدام درگاه بانکی انجام شود.

سربرگ هزینه‌ها

در این بخش تعیین کنید برداشت، بازگشت وجه و انتقال کاربر به کاربر با واحد درصد یا مقدار ثابت (ریالی/تومان) انجام شود.

سربرگ رمزنگاری

کلیدهای رمزگذاری برای حفاظت موجودی کیف پول مورد استفاده قرار می‌گیرند تا در صورت هک شدن پایگاه‌داده از افشای اطلاعات جلوگیری شود. رمزگذاری را می‌توانید از طریق این سربرگ فعال یا غیرفعال کنید.

سربرگ پیشرفته

در این سربرگ تنها یک دکمه با نام “اسکریپت به روز رسانی پایگاه‌داده را اجرا کنید” را مشاهده می‌کنید. اگر در بخش تراکنش‌ها توضیحات را به صورت ؟؟؟ دیدید، دکمه به روز رسانی اسکریپت را کلیک کنید.

رفع مشکل نمایش علامت سوال یکی از پرتکرارترین سوالات کاربران می‌باشد.

رفع مشکل نمایش علامت سوال در کیف پول

اگر نیاز به خرید این افزونه با امکانات فارسی دارید، می توانید از این لینک استفاده کنید.

فائزه مختاری

نظراتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *