شروع دوره جدید راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اطلاعات بیشتر
ورود و ثبت نام

WP ULike افزونه لایک و دیس لایک مطالب و نظرات در وردپرس

WP ULike افزونه لایک و دیس لایک مطالب و نظرات در وردپرس

اگر به دنبال یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌ها برای افزودن دکمه‌های لایک و دیس لایک به وب سایت وردپرس خود هستید، افزونه WP ULike گزینه بسیار مناسبی است.

به عنوان یک تولید کننده محتوا، دریافت بازخورد از مخاطبان امری ضروری است. اما به صورت پیش فرض شما نمی‌توانید از هر محتوایی بازخورد دریافت کند. افزونه WP ULike به شما امکان می‌دهد از هر نوع محتوایی که در سایت وجود دارد شامل نوشته‌ها، دیدگاه‌ها، فعالیت‌های BuddyPress، موضوعات bbPress و محصولات ووکامرس، بازخورد دریافت کنید.

ویژگی‌های منحصر به فرد افزونه WP ULike شامل سرعت و دقت بالا همراه با ویژگی‌هایی که روز به روز به آن اضافه می‌شود، ابزاری جامع و کامل در اختیار شما قرار می‌دهد که تمام نیازهای بازاریابی شما را برآورده می‌کند.

تنظیمات این افزونه بسیار ساده و کاربر پسند است و هر قسمت از دکمه‌ها را فقط با چند کلیک ساده می‌توانید شخصی‌سازی کنید.

نصب افزونه WP ULike

ابتدا افزونه را از سایت وردپرس دانلود کنید و آن را در سایت خود در بخش افزونه‌ها نصب کنید.

بعد از این که افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعالسازی افزونه، دکمه‌های لایک به انتهای همه مطالب موجود در سایت شامل نوشته‌ها، دیدگاه‌ها، محصولات ووکامرس و غیره به صورت خودکار اضافه خواهد شد.

شما می‌توانید قابلیت افزودن خودکار دکمه‌های لایک و دیس لایک را غیرفعال کنید و با استفاده از کد کوتاه به صورت دستی این کار را انجام دهید. هم چنین می‌توانید شکل آیکن، قرار دهی دکمه به جای آیکن و بسیاری موارد دیگر را تنظیم کنید. در ادامه آموزش، نحوه تنظیمات افزونه WP ULike را آموزش می‌دهیم.

تنظیمات افزونه

پس از نصب و فعالسازی افزونه WP ULike، منو جدیدی به نام وردپرس یولایک به پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد. با کلیک بر روی این منو صفحه پیکربندی افزونه را مشاهده خواهید کرد.

صفحه تنظیمات افزونه از چند تب مختلف تشکیل می‌شود که در هر تب می‌توانید بخشی از تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید. در ادامه به بررسی این تب‌ها می‌پردازیم.

تب عمومی

اولین زیرتب از تب Configuration است. شما می‌توانید تنظیمات زیر را در این زیرتب پیکربندی کنید.

Enable Convertor

با فعالسازی این گزینه، می‌توانید اعداد بالای 1000 را با فرمت رشته‌ای (کیلوبایت) نمایش دهید.

Enable Notifications

افزونه WP ULike به صورت پیش فرض بعد از هر فعالیتی شامل لایک و دیس لایک، پیام‌های سفارشی نمایش می‌دهد. با غیرفعال کردن این گزینه می‌توانید این پیام‌ها را غیرفعال کنید.

Enable Anonymize IP

با این گزینه می‌توانید آدرس‌های IP را برای انطباق با GDPR ناشناس فعال کنید.

Hide Admin Notices

فعالسازی این گزینه باعث می‌شود تمام اعلان‌هایی که در پنل مدیریت نمایان می‌شوند، غیرفعال شود.

Disable Plugin Files

فایل‌های افزونه برای برگه‌هایی که در این قسمت انتخاب می‌کنید غیرفعال می‌شوند و می‌توانید دکمه‌های لایک و دیس لایک را در آن‌ها حذف کنید. به عنوان مثال اگر WooCommerce Pages را در این قسمت انتخاب کنید، دکمه لایک از تمام صفحات فروشگاه ووکامرس حذف می‌شود.

Enable Admin Columns

ستونی که آمار شمارنده لایک‌ها را نشان می‌دهد در نوع پست‌هایی که در این قسمت انتخاب می‌کنید نمایان می‌شوند.

در تب Content Types می‌توانید موارد زیر را برای لایک و دیس لایک کردن نوشته‌ها، دیدگاه‌ها، انجمن‌های BuddyPress و bbPress پیکربندی کنید.

تب Content Types

در قسمت Select Template می‌توانید ظاهر دکمه لایک را انتخاب کنید.

افزونه WP ULike امکان می‌دهد حالت دکمه را به صورت متن یا تصویر انتخاب کنید.

اگر حالت دکمه را تصویر انتخاب کرده باشید می‌توانید تصویر مورد نظر خود برای دکمه لایک یا دیس لایک را آپلود کنید.

همانطور که گفته شد، افزونه WP ULike به محض فعالسازی، دکمه لایک را زیر تمام مطالب موجود در سایت وردپرس نشان می‌دهد. با غیرفعال کردن دکمه نمایش خودکار می‌توانید این قابلیت را غیرفعال کنید.

دکمه لایک به صورت پیش فرض پایین محتوا نمایان می‌شود. در قسمت Button Position می‌توانید این دکمه را در بالا یا در بالا و پایین محتوا نشان دهید.

در بخش دیدگاه‌ها گزینه‌ای به نام Automatic Display Restriction وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید نمایش خودکار دکمه‌ها را در برگه‌های مورد نظر خود غیرفعال کنید.

هم چنین در قسمت Post Types Filter می‌توانید نوع پست‌های مورد نظر خود که تمایل دارید دکمه در آن‌ها نمایش داده شود را انتخاب کنید.

با استفاده از دکمه Only logged in users می‌توانید قدرت لایک یا دیس لایک کردن را تنها به کاربرانی که وارد شده‌اند دهید.

هم چنین می‌توانید باکس نمایش لایک کنندگان را در کنار دکمه نمایش دهید. کافی است گزینه Display Likers Box را در حالت On قرار دهید.

پس از اعمال تغییرات مورد نظر خود روی دکمه Save کلیک کنید.

تب Integration

در این تب می توانید تنظیمات زیر را اعمال کنید

تب Integration

Enable Old Meta Values

با فعالسازی این گزینه، کاربرانی که افزونه را به نسخه +4 ارتقا داده‌اند و گزارش‌های قدیمی خود را حذف کرده‌اند می‌توانند تعداد لایک‌های قدیمی را به ارقام جدید اضافه کنند.

توجه داشته باشید که اگر از ابتدا از نسخه+4  افزونه WP ULike استفاده کرده‌اید یا هنوز هیچ گزارشی را حذف نکرده‌اید، این گزینه را فعال نکنید.

Enable Deprecated Options

زمانی که این گزینه را فعال کنید، کاربرانی که افزونه را به نسخه +4.1 ارتقا داده‌اند و تنظیمات قدیمی آن‌ها از بین رفته است می‌توانند تنظیمات قبلی را بازیابی و فعال کنند.

توجه داشته باشید که اگر از ابتدا از WP ULike + v4.1 استفاده می‌کنید، این گزینه را فعال نکنید.

با استفاده از افزونه WP ULike Pro می‌توانید به کاربران خود این امکان را بدهید که صفحه پروفایل کاربر بسازند. WP ULike Profile Builder دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های بسیار زیادی است که تجربه بهترین مدیریت پروفایل ایجاد می‌کند. به این ترتیب می‌توانید پروفایل‌های حرفه‌ای ایجاد کنید و بدون نیاز به دانش کدنویسی یا استفاده از تابع‌های پیشرفته، آن را در فرانت اند وب سایت خود نمایش دهید.

در تب ترجمه‌ها می توانید اعلان‌های مختلف افزونه و قسمت‌های متنی را سفارشی سازی کنید و در تب Developers می‌توانید کدهای CSS سفارشی خود را اعمال کنید.

مشاهده آمار لایک‌ها در افزونه WP ULike

یک ویژگی جالب افزونه WP Ulike ابزارهای جامع آماری آن است. می‌توانید آنچه که کاربران دوست دارند و آنچه که آن‌ها را آزار می‌دهد را ردیابی کنید. در زیر منوی آماره می‌توانید گزارش کاملی از لایک‌ها و دیس لایک‌ها را در جداول، چارت‌ها، پای چارت‌ها بدون کدنویسی و گزینه‌های گیج کننده دریافت کنید.

زیرمنوی آماره در افزونه WP ULike

نمایش دکمه لایک با استفاده از کد کوتاه

اگر نمی‌خواهید از ویژگی نمایش خودکار دکمه‌های لایک افزونه WP ULike در نوشته‌ها و دیدگاه‌ها و غیره استفاده کنید و می‌خواهید این کار را به صورت دستی انجام دهید، ابتدا گزینه نمایش خودکار در زیرتب Content Types را غیرفعال کنید سپس از کد کوتاه زیر در هر جایی که می‌خواهید دکمه لایک نشان داده شود، استفاده کنید.

کد کوتاه نمایش دکمه لایک

کافی است کد کوتاه را در نوشته، برگه یا هر مکان متنی که در سایت وردپرس وجود دارد اضافه کنید. توجه داشته باشید که در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس باید این کار را از طریق بلوک کد کوتاه انجام دهید.

نمایش پر لایک‌ترین مطالب در نوار کناری وردپرس

افزونه WP ULike یک ابزارک در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانید پر لایک‌ترین مطالب، پر لایک‌ترین دیدگاه‌ها، پر لایک‌ترین فعالیت‌ها، پر لایک‌ترین تاپیک‌ها، پر لایک‌ترین کاربران و آخرین مطالبی که لایک شده‌اند توسط کاربران را در نوار کناری سایت وردپرس یا هر ناحیه ابزارک دیگری که وب سایت در اختیارتان قرار می‌دهد، نشان دهید.

برای دسترسی به این ابزارک کافی است در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » ابزارک‌ها بروید. ابزارک یولایک را بکشید و در مکان مورد نظر خود رها کنید.

ابزارک یولایک

پس از آن در باکس تنظیمات افزونه می‌توانید تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

اگر نیاز به خرید این افزونه با امکانات فارسی دارید، می توانید از این لینک استفاده کنید.

فائزه مختاری

نظراتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *